svg logo
Чи варто купувати квартиру зараз?

Чи варто купувати квартиру зараз?

Український ринок нерухомості знову проходить перевірку на міцність.

17.05.2020

Чи варто приймати інвестиційне рішення зараз або варто почекати? Щоб не помилитися, важливо розуміти, що насправді відбувається у забудовників. Відповідаємо на найголовніші питання про стан ринку.

Що відбувається з будівництвами?

Обмеження, який спричинив собою карантинний режим по всій Україні, змусять багатьох забудовників переглянути терміни здачі об'єктів.

За нашими оцінками, в Ужгороді і області з початку березня було призупинено декілька об'єктів багатоквартирних будинків. При цьому, забудовники, які не зупинили роботи, змушені були уповільнити темпи будівництва.

Ми бачимо це не тільки із зовнішньої статистики, але і відчуваємо за динамікою продажів будівельних матеріалів. У квітні ми зафіксували зменшення продажів основної будівельної продукції в середньому на 35%, порівняно з показниками минулого року.

До повної зупинки робіт на будмайданчиках, в основному, змушені були вдатися лише ті компанії, діяльність яких безпосередньо залежить від вкладень інвесторів. Втім великі і самодостатні забудовники продовжують будувати, незважаючи на зовнішні обставини.

Що відбувається з продажами?

Тривалий карантин і невтішні прогнози про поширення коронавірусу закономірно викликали хвилювання у потенційних покупців житлової нерухомості. Особливо гостро забудовники відчули це в першій половині квітня, коли продажі і активність клієнтів просіли навіть у великих гравців.

За результатами місяця, потік потенційних клієнтів у наші відділи продажів зменшився в 2-3 рази.

У травні ми бачимо, що відкладений попит на первинному ринку частково почав конвертуватися в продажі. Більш активно це проявиться, як тільки в країні відновиться активність малого та середнього бізнесу, орієнтовно  III-IV кварталу 2020 року, за умови, що найближчими тижнями карантинні обмеження почнуть слабшати.

Що відбувається з цінами?

Основний фактор, від якого буде залежати динаміка цін на ринку нерухомості, — це курс долара до гривні. Враховуючи, що зараз гривня зміцнює свої позиції, для багатьох забудовників буде означати збільшення витрат на матеріали і будівельні роботи, а отже перегляд цін неминучий, однак відкладений попит на первинному ринку не дає можливим зробити це у короткостроковому періоді. За нашими прогнозами, очікувати зниження собівартості будівництва цього року не варто.

Багато покупців нерухомості все ще можуть скористатися антикризовими акціями, які зараз пропонують забудовники, при повній оплаті. Але в довгостроковій перспективі ціна квадратного метра в новобудовах Ужгорода буде неухильно зростати, незважаючи на перебої попиту, викликані карантином.

 

Проєкти будівельної компанії

Кожен об'єкт будівельної компанії "GAZDA" - відображення сучасності та якості. Більше 20 років плідної праці на ринку нерухомості та більш ніж 1500 квартир зданих в експлуатацію.

Перегляд
Оберіть проєкт